Ana Sayfa Yerel Haberler 2 Ocak 2023 52 Görüntüleme

Vahap Seçer: “Belediyenin mali yapısı aslanlar gibi”

MERSİN (İGFA) – Mersin’in kozmopolit yapısını vurgulayan Lider Seçer, Türkiye’nin stratejik kentlerinin başında geldiğini söyledi. 13 ilçeye eşit ve adil hizmet götürdüklerini belirten Seçer, misyona geldiği birinci günlerde öncelikli olarak toplumsal siyasetleri başlattıklarını anımsattı. Halk Kart, Mahalle Mutfakları üzere projeleri çabucak başlattıklarını söz eden Seçer, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerini de daha istikrarlı bir yapıya getirdiklerini ve öğrenci sayısının 1800’lerden 6 bin 500 öğrenciye yükselttiklerini açıkladı. Tahsil yardımı alan öğrenci sayısını da yükselttiklerini söyleyen Lider Seçer, “Bir hizmeti başlatmak diğer bir şey, bir hizmeti başlatıp onu zenginleştirmek ve aktif sonuç almak çok farklı bir şey. Onun için Mersin Büyükşehir Belediyesi sonuç alıcı iş yapar, kaynak israfı yapmaz, evvel vatandaşının taleplerine yanıt verir. Mersin Büyükşehir Belediyesi seçim için proje ortaya koymaz” diye konuştu.

Mersin’de yönetici olmak sorumluluk ister”

2023 yılı sonuna kadar çalışma programının muhakkak olduğunu belirten Lider Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet konusunda âlâ bir yolda ilerlediğini vurgulayarak, belediyenin mali yapısının güçlü olduğunu söz etti. Seçer, projeleri de seçim için değil, vatandaşların talep ve muhtaçlıkları doğrultusunda hayata geçirdiklerini söyledi. Mersin’in pozisyonu ve yapısı itibariyle Türkiye’nin en değerli kentlerinden bir tanesi olduğuna dikkat çeken Seçer, “Burada yönetici olmak sorumluluk ister, ağzınızdan çıkanı kulağınız duyacak. Tek tipçi bir adam burada belediye başkanlığı yapamaz. Herkese daha farklı bakacak, herkesi buluşturabilecek, herkese huzur ve birlik lisanını kullanacak biri gerek” diye konuştu.

“Bu kente huzuru getirdim. Benim en büyük projem bu”

Mersin’e kazandırdığı en kıymetli projenin “kentin huzuru” olduğunu anlatan Lider Seçer, “Benim en büyük projem bu. Bunu da bitirdim. Bu kent huzurlu” dedi. Mersin’in her karış toprağında huzurun yaşandığını tabir eden Seçer, etrafında müdafaa ordusu olmadan çok rahat bir biçimde kentin her bölgesinde gezebildiğini söyledi. Seçer, “Bundan daha büyük bir memnunluk mu olur? Bundan daha büyük bir huzur mu olur” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı vazifesinde hiçbir vakit ayrım yapmadığını, adil ve eşit bir halde Mersin’e en kıymetli hizmetleri kazandırma gayreti içerisinde olduğunu belirten Lider Seçer, son devirlerde belediyeye yönelik suçlamaları da eleştirdi. Seçer, “Ankara siyasetinden geldim ve Mersin’de Büyükşehir Belediye Lideri oldum. Vazifemin başındayım. Vazifemi yapıyorum. Bana, belediyeme siyaseten yapılmış her türlü tuzağı, provokasyonu, oyunu, tezgahı bozacak güçte, liyakatte ve kararlılıktayım. Ben, hem şahsımın hem belediyenin bu manada prestijini korumak zorundayım. Operasyonlar yapıldı. Şu anda yargı basamağında, kıymetlendirme yapmak istemiyorum. Polemiğe girmek istemiyorum. Ben halk karşısında sorumluyum. Kentte gerginlik yaratamam. Kan kusuyorum, kızılcık şerbeti içiyorum” dedi. “Bu devlet bizim, bu ülke bizim” vurgusu yapan Seçer, Kimse bizden daha fazla bu ülkeyi sevmiyor. Biz, ‘Bu ülkeyi seviyoruz’ deyip soymuyoruz, soyanların karşısında dururuz” diye konuştu.

“Mevcut belediye anlayışında bu belediye yıllarca yönetilir”

Büyükşehir Belediyesi’nin iştirakçi demokrasi anlayışı ile yönetildiğini söyleyen Lider Seçer, her vakit sivil toplum kuruluşlarıyla bağlantı içerisinde olduklarını lisana getirdi. Seçer, düzenledikleri “Sivil Toplum Buluşmaları” hakkında da bilgi verdi.

Yönetim olarak yatırım programlarını üstün körü bir biçimde yapmadıklarına da dikkat çeken Lider Seçer, hangi bölgenin neye gereksinimi oluğunun tahlillerini yaptıklarını ve ona nazaran hizmet ürettiklerini söyledi. Lider Seçer, “Bu manada da yaptığımız yatırımların, dokunduğumuz yerlerin büsbütün taleplerden kaynaklı, nitekim gereksinim olduğunu bilmenizi isterim” ifadesini kulandı.

Vatandaşla iç içe olduğunu söyleyen Seçer, Mersinlilerin huzuruna dikkat çekti. Seçer, “Bu saatten sonra mevcut belediye anlayışında bu belediye yıllarca yönetilir. Benim halkım feraset sahibidir, vefalıdır. Kimin ne yaptığını çok âlâ bilir. Mersin halkı da ne yapacağını bilir. Allah nasip eder, partimiz der ki, ‘Başkanımız devam et’ çıkarız. Mersin halkı bizi bırakmaz, biz de onları bırakmayız. Onları seviyoruz. Onların da bizi sevdiğini, saydığını çok güzel biliyorum. Hangi siyasi gelenekten gelmiş olursa olsun, bu belediyecilik anlayışı oy alır. Bunu da burada söylüyorum. Tarihte beni halklı çıkaracak, görüşürüz önümüzdeki seçimlerde” diye konuştu.

“Mersin Belediyesi taş üzeredir. Mersin Belediyesi 2023’e aslanlar üzere girmiştir”

Başkan Seçer, otobüs sürücüsü muhtaçlıklarının olduğunu daveti yaparak, bu hususta bayan adaylara olumlu ayrımcılık yaptıklarını da hatırlattı.

Projeleri kentin sosyoekonomik yapısına nazaran şekillendirdiklerini söyleyen Seçer, şimdiye kadar 4 bin 500 kişilik çıkan ‘1 Ekmek 1 Çorba’, 37 noktada hizmet veren ‘Mahalle Mutfakları’, ‘Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’, ‘Kıyafet Evi’, ‘Halk Kart’ üzere hem vatandaşın sofrasına hem de gençlere ve öğrencilere yönelik hizmetlere çok kıymet verdiğini vurguladı. Küçük üzere görünen toplumsal projelerin milyarlık yatırımlar kadar değerli olduğunu söyleyen Seçer, büyük çaplı projeleri de sürdüreceklerini belirterek, “Biz Metro da yapıyoruz. 3 battı çıktı, 1 alt geçit açtık. Artık Sayapark’ın oraya başlayacağız” dedi.

Bir yandan geçmiş periyodun borçlarını ödediklerini bir yandan da yatırımları durmadan hayata geçirdiklerini vurgulayan Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi taş üzeredir. Mersin Belediyesi, 2023’e aslanlar üzere girmiştir. Anamur’da ne yapacağı muhakkaktır. Anamur’u ihya ettik. Anamurlulara helal beğenilen olsun. Gidin, Tarsus sokaklarını gezin. Yenişehir, Toroslar, Akdeniz burada. Yıllardır Çay, Çilek’e kim girdi, Vahap Seçer gelene kadar? 2’nci kata su çıkmıyordu. Orta sokaklar, ilçe belediyesinindir. Kim yaptı? Mut’un ve Toroslar’ın yollarını, köy yollarını kim yaptı? Bugüne kadar kimsenin gitmediği göç yollarını Vahap Seçer ve takım arkadaşları yaptı mı yapmadı mı? Bunlardan bahsetsinler. Türkiye’nin gündemi; açlık, yol, hizmet, çocukların eğitimi” diye konuştu.

“Kooperatifte muazzam çalışmalar yapıyorlar”

Mersinden Bayan Kooperatifi Lideri Meral Seçer’in öncülüğünde başarılı çalışmalara imza atılan kooperatif konusuna da değinen Lider Seçer, kooperatif kurmanın kolay olduğunu lakin bu işin sürdürülebilirliğinin değerine dikkat çekti. Lider Seçer, “Bunu sürdürmek kolay bir şey değil. Artık Meral Hanım bu işi gönülden yapıyor. Muazzam çalışmalar yapıyorlar. Burada kıymetli olan kooperatiften çok üreticilerin yararlanmasını sağlamak. Çok kıymetli kurumların da dayanağı oluyor. Zincir mağazalar var. Doğal ki çok farklı alanlarda çok daha uygun çalışmalar yapacaklardır” dedi. Lider Seçer, kooperatifle ilgili konuşmasının devamında da Büyükşehir Belediyesi’nde kurdukları Bayan ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ve kent genelinde bayanın ekonomik durumuna katkı yapan üretici bayan stantları üzere çalışmaları anlattı.

“Çocuk şenliklerini başlatıyoruz”

Mersin’in tanıtımına yarar sağlayan kültürel ve sanatsal projelerin ehemmiyetine de değinen Lider Seçer, kente kazandırdıkları ulusal ve milletlerarası şenlikler hakkında bilgi verdi. Mersin’in her mevsim aktiflik iklimine sahip olduğunu da kaydeden Seçer, “Mersin, 12 ay sokakta yürünebilecek bir kent. 12 ay şenlik yapılabilir” dedi. Mersin’in öğrenci kenti olması için de büyük gayret sarf ettiklerini ve bu gayretin da karşılığını almaya başladıklarını tabir eden Seçer, “Şimdi çocuk şenliklerini başlatıyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz, bayanlar, yaş almış yurttaşlar benim için vazgeçilmezler. Onları başka bir yere koyarım. Vaktimi da mesaimi de her şeyimi de onlara olabildiğince ayırırım” tabirlerini kullandı.

Mersin’de yapılan aktifliklerin kurdukları ‘Etkinlik Komisyonu’ tarafından belirlendiğini lisana getiren Lider Seçer, bu çalışmalarda titiz davrandıklarını söyledi. Spor konusunda da yanı biçimde çalışma yürüttüklerini belirten Seçer, amatör spor kulüpleri için de dayanakta bulunduklarını anımsattı. Seçer, MSK’nın ligde muvaffakiyetten muvaffakiyete koştuğunu vurgulayarak tüm gençleri de maçlara davet etti.

“Muhtarlarla ilgilerimiz iyi”

Muhtarlarla da pek âlâ münasebet içerisinde olduklarını söyleyen Lider Seçer, kendi vazife alanlarıyla ilgili gelen talepleri yerine getirdiklerini fakat kendi sorumluluk alanlarında olmayan bölgeler için de birçok sefer çalışma yürüterek muhtarların taleplerine yanıt olduklarını vurguladı. Seçer, “Benim misyon alanım olmayan bölgelerde yapılan çalışmalarda yalnızca materyal ölçüsünü söyleyeyim size; 100 milyon liralık. Bunun personelliği, üretimi vesaire de bir o kadar daha ekleyin. 3 sene 9 aylık müddette 200 milyona yakın çalışma yapılmış, emin olabilirsiniz. Bu da kayıtlarda görünen” dedi.

“Kafalar değişince yollar daha hoş oldu, israf ve kayırmacılık ortadan kalktı”

“Kafalar Değişince Ne Çok Şey Değişti” mottosuna yönelik gelen soruyu yanıtlayan Seçer, “Ben geldim memleketlim benden mutlu. Allah razı olsun. Sokağa çıkıyorum, bunu görüyorum. Abarttığımı düşünen varsa sokak orada, Mersin halkı orada. İstatistik bilimine inanıyorlarsa çıksınlar, paralarını harcasınlar, anketleri görsünler. Ondan sonra görürler benim ne derece haklı ya da haksız olduğumu. Bu hoş bir kelam. Benden daha yeterlisi gelir, bir baş değişikliğidir. Ben de derim ki ‘Ya o baş değişti, sahiden iş daha da hoş oldu’. Lakin aklı şeytanlıkta ise ’Efendim, Başlar değişti de ne oldu? Bilmem ne oldu?’. Ne olmuş? Yollar daha hoş oldu, israf ortadan kalktı, kayırmacılık ortadan kalktı, beşerler huzur içerisinde çalışıyor. Gece, gündüz çalışan bir Belediye Lideri var. Bizim aklımız diğer yerlerde değil. Biz ‘Atatürkçüyüz’ diyoruz. Herkesi kapsıyoruz, kucaklıyoruz. Bu baş değişikliğidir” diye konuştu.

“Mersin’e evladiyelik işler yapıyoruz”

İstiklal Caddesi 1.etap çalışmalarında yaşanan gecikmeye değinen Lider Seçer, çalışmaların sürdüğü etapta tüm kurumlara ilişkin ve üstelik kayıtta da olmayan alt yapıların görüldüğü, bunun da çalışmaları aksattığını tabir etti. Yağmur suyu ve doğalgaz üzere alt yapı çalışmalarını en güzel formda yaparak ilerlediklerini söyleyen Seçer, “Biz işimizi pak ve kalıcı yapıyoruz. Yıllara sarih yapıyoruz. Evladiyelik deriz ya. Kente bir hizmet yaptık kardeşim, evladiyelik. Torunlarımız o caddeyi kullansın, Avrupa’da olduğu üzere. Yoksa al asfaltı, iki tane direk koy, kendi siyasi görüşünü sembolize edecek totemler koy. ‘Ne hoş iş yaptım’. Boya, makyaj. ‘Akşam yattık, sabah makyaj yok Aman Allah’ım bu ne çirkinlik’. Olmaz ki bu türlü. Pek hoş yapılıyor. Biraz gecikti, 2. etap daha süratli olacak. Oradaki zahmetleri gördük” dedi.

Yeni yıla yeni umutlarla giriş yaptıklarını da belirten Seçer, “2023 yılı içerisinde Mersin’e ne yapacaksam, programımı güzel yapacağım, daha ayakta ve daha zihinde olacağım. Bu kentte benim sorumluluklarım var” diye konuştu.

turkhacks.com hack forumu hacker sitesi muğla escort escort fethiye escort bodrum escort marmaris izmir escort gaziantep escort bayan gaziantep escort deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler istanbul escort mersin escort eryaman escort
Manavgat Escort https://www.turkcasino.net/ tokat escort cheapest viagra cheapest viagra